Hakkımızda

Safem Dış Ticaret ve Danışmanlık Ltd. Şti., 03 Mart 2008 tarihinde yurt içindeki müşteri portföyümüze, yurt dışından uygun ve güvenilir tedarikçi ve üreticilerden, her türlü demir-çelik ürünü için tedarik ve danışmanlık hizmeti vermek amacı ile kuruldu. Zaman içinde tedarikçilerimizden, müşterilerimizden ve iş ortaklarımızdan gelen talepler doğrultusunda farklı ihtiyaçlara cevap vermek üzere faaliyet sahamız genişleyerek bugünkü halini aldı. 35 yılı aşkın teknik ve ticari birikimimiz ile mevcut uzmanlık alanlarımıza yenilerini ekleyerek, değişen ve çeşitlenen ihtiyaçlara cevap vermek üzere çalışmalarımız kesintisiz devam etmektedir.

2008’den bugüne SAFEM:

    • 2008-2011 yılları arasında Malezya’da kurulu Maynai Steel Ltd. firması ile takım çelikleri konusunda iş ortaklığı yaptık.

    • 2009-2011 yılları arasında Almanya’da yerleşik, sektöründe önde gelen takım çeliği üreticisi Schmiedewerke Gröditz GmbH. ‘nın Uzak Doğu’da Tayvan, Tayland, Malezya ve Vietnam acenteliğini yaptık.

    • 2010 yılında Çin’in önde gelen Sevenstar Industrial Furnaces –Beijing Sevenstar Electronics Co., Ltd. firmasının endüstriyel fırınlar satışı konusunda Türkiye temsilciliğini aldık.

    • 2011 yılında Çin’de yerleşik Hong Kong Weicheng International Co. Ltd. firması ile iş ortaklığımızı başlattık. Halen firmanın Türkiye ofisi olarak tüm Uzakdoğu çelik taleplerine iş ortağımız ile Çin’den teklif verebilmekteyiz.

    • 2013 Eylül itibariyle İtalyan Spindle RMC Srl. firmasının yüksek hızlı elektrikli spindle motorları Türkiye acenteliğine başladık. Aynı zamanda tüm spindle motor markalarına İtalya’dan 6 ay garantili tamir-bakım-onarım servis hizmeti verdik.

    • 2014 Ocak itibariyle, Alman Stahlhandle Gröditz GmbH firmasının Türkiye acentesi olarak, paslanmaz takım çelikleri dövme + kabuk soyma yuvarlak ve blok, talebe göre özel kesim, özellikle hidroelektrik santrali projelerinde tribün imalatında kullanılan tüm paslanmaz kalitelerini, Almanya stoklarından hemen teslim olarak temin etmekteyiz.

    • 2016 Nisan itibariyle İtalyan O’ERRE.PI SRL.  firmasının rulman üretiminde kullanılan CNC tezgahlarının Türkiye acenteliğine başladık. Aynı zamanda yine aynı sektörde kullanılan CNC tezgahların revizyon ve servis hizmetini vermekteyiz. 

    • 2018 Ekim itibariyle İtalyan SMZ ITALIA Srl. firmasının yüksek hızlı elektrikli spindle motorları Türkiye acenteliğine başladık. Aynı zamanda tüm spindle motor markalarına İtalya’dan 12 ay garantili tamir-bakım-onarım servis hizmetini vermekteyiz.